...víta vás Café Berlinka - kaviareň a bistro.

O násNa skok k Dunaju, na skok do centra.

Pred viac ako 125 rokmi rodina Berlinovcov kúpila od p. Orbána kaviareň Hungária a premenovala ju na Café Berlin. Patrila medzi vychýrene kaviarne, kde sa stretávali miestni lekári, dôstojníci, ale aj viedenská smotánka, ktorá tu vystúpila na konečnej stanici električky z Viedne. Po rokoch, kedy sa priestor využíval na rôzne iné účely, mu chceme prinavrátiť jeho dávnu podobu. Síce už len v náznakoch, čo sa týka interiéru, ale s rovnakým zanietením, čo sa týka dobrej kávy a kvalitného jedla.


fotka z histórie Berlínky

Kaviareň Berlin na starej pohľadnici
fotka z vnútra Berlínky

Kaviareň Berlinka dnes.


Berlinka toho dnes prepája ale oveľa viac. Je to nielen starosvetská kaviareň s vysokými stropmi a thonetovskými stoličkami, ale aj bistro s pokojnou a priateľskou atmosférou a moderným „feelingom“ v gastronómii. Nielenže je to kaviareň Slovenskej národnej galérie, ale je to aj spoločenský priestor pre najrôznejšie typy podujatí, ako sú vernisáže, workshopy, besedy, prednášky, premietania filmov, koncerty, večierky, oslavy či párty.


menu


fotka šéfkuchára

Moja filozofia: „Zdravo a poctivo.“


Samozrejmosťou pre nás je používanie vždy čerstvých ingrediencií, od byliniek až po mäso, preferujeme slovenské farmárske výrobky ako sú vajcia, mäso, syry a snažíme sa o bezozbytkové využitie surovín, tzv. zero waste. Radi skúšame nové trendy vo varení pri zachovaní jasného štýlu, ktorým je menší výber menu ale vysoká kvalita, vždy niečo pre vegetariánov, vegánov ale aj pre „mäsariánov“. K tomu koláčik od našich cukrárok a zážitok je dokonalý.

Miroslav Práznovský, šéfkuchár
Catering & event

Nielen pôžitok, ale aj zážitok.

To je to, čo Vám vie náš tím ponúknuť. Záleží nám na tom, aby jedlo nielen dobre chutilo, ale aj dobre vyzeralo. A nezáleží na tom, či pôjde „len“ o coffee break, stretnutie priateľov, firemnú akciu, svadbu, párty alebo oslavu. Na mieru Vám vieme pripraviť fingerfoods, brunch, raut, ochutnávkové menu, viacchodové servírované večere párované s nápojmi alebo kreatívny pop-up.

Napriek opatreniam ohľadne COV19 si náš catering môžete vychutnať aj doma. Vieme na mieru pripraviť občerstvenie, torty, či pralinky pre Vašu rodinnú oslavu alebo posedenie.

pre nazáväznú ponuku nás kontaktujte na:


number
address

fotogaléria

Priestor

Jedlo

Ľudia

Kontakt

Adresa

Café Berlinka

Nám. Ľudovíta Štúra 4

811 02 Bratislava

Otváracie hodiny

Rezervácie reštaurácia


Informácie catering&events
kreslená mapa
Pokračovať na google mapy

SNG

Facebook

Instagram

Trip Advisor